Hakkımızda

 

Fethiye Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü olarak eğitim öğretimini sürdürmektedir. Lisans düzeyinde ve çağdaş eğitim-öğretim olanaklarına sahip olan Yüksekokulumuz Hemşirelik Bölümü, birey, aile ve toplumun sağlığının geliştirilmesi, tedavi, bakım ve rehabilitasyonda bakım verici, eğitici, araştırmacı, danışman, yönetici olarak görev alacak sağlık bakım profesyonelleri yetiştirir.

Amaç 
Bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını koruma, geliştirme ve hastalık halinde iyileştirme amacına yönelik hemşirelik hizmetlerini planlayan, örgütleyen, uygulayan, değerlendiren ve bu hizmetleri yerine getirecek kişileri eğiten Hemşireler yetiştirmektir.

Yüksek Lisans/Doktora İmkanı 
Yoktur.

Mezunların Alacağı Unvanlar, İstihdam Alanları 
4 yıllık lisans öğrenimini başarıyla bitiren öğrenci, hemşire unvanıyla mezun olur. Bu Bölümden mezun olan hemşirelerin, tanı, tedavi, bakım, ve rehabilitasyon hizmeti veren merkez, klinik ve hastanelerde, sağlık eğitimi ve danışmanlığı veren kurumlarda, okul sağlığı, işçi sağlığı, yaşlı sağlığı, sağlık sigortası, çevre, turizm sağlığı ve adli tıp hizmet alanlarında, ilaç endüstrisi alanında iş ve çalışma olanakları vardır. 
Ayrıca lisansüstü eğitimle de sağlık bakımı, eğitimi ve yönetimde akademik olarak çalışma olanaklarına sahiptir

Bağlantılar
İletişim

Posta Adresi: Çalıca Mevkii Karaçulha 48300 Fethiye / MUĞLA

e-posta: fethiyes@mu.edu.tr
Özel Kalem Telefon:0(252) 211 13 26
e-fax:0(252) 211 13 52

 

 

Yukarı Çık